Arkadaşlarınız İle Netflix Keyfinizi Katlamak İçin 5 Yol

 Arkadaşlarınız İle Netflix Keyfinizi Katlamak İçin 5 Yol
Okunuyor Arkadaşlarınız İle Netflix Keyfinizi Katlamak İçin 5 Yol

Karantina sebebi ile insanlar evde sıkıldığı süreçte vakit geçirmek için Netflix gibi programlar kullanıyor. Fakat arkadaşlarıyla buluşup vakit geçiremeyen insanlar Whatsapp vb. uygulamalarla yazışıyorlar. Arkadaşlarla film izlemek için sinema’ya gitmeye gerek kalmadan basit adımlar ile arkadaşlarınız ile birlikte film izleyebilirsiniz.

1-Netflix Party

Koronavirüs salgınına karşı uyguladığımız sosyal mesafe nedeniyle, alıştığımız grup aktivitelerini yapmaktan uzaklaştık ve özler hâle geldik. Bunların arasında arkadaşlarla birlikte film izlemek de bulunuyor. Ancak bu aktiviteyi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Netflix Party adlı bir Chrome eklentisi, arkadaşlarınızla birlikte film izlemenizi ve aynı anda da sohbet etmenizi mümkün kılıyor. Netflix Party kullanımı ile ilgili detayları aktarıyoruz.

Netflix Party eklentisi şu şekilde çalışıyor: Siz ve arkadaşlarınız ayrı ayrı Netflix hesaplarıyla giriş yapıyor. Daha sonra izleyecek bir film veya dizi seçiyorsunuz ve Netflix Party oynatmayı tüm hesaplarda eşzamanlı hâle getiriyor. Böylelikle her bir hesap sahibi aynı anda, aynı şeyi izliyor. Netflix Party’nin yazılı sohbet özelliği de var. YouTube’un canlı yayınlarda sunduğuna benzer şekilde, ekranın kenarında bir sohbet penceresi var. Buradan arkadaşlarınızla gerçek zamanlı sohbet edebilir, filmin ilginç anlarında sanki yan yanaymış gibi yorum yapabilirsiniz.

2-Watch2Gether

Watch2Gether, videoları ve diğer içerikleri başkalarıyla senkronize olarak izlemenizi sağlayan bir sosyal video web sitesidir. Aşağıda Watch2Gether ve özelliklerini nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

Watch2Gether, bir kullanıcının yayınladığı ve diğerlerinin sadece izlediği bir akış hizmeti değildir. Bunun yerine bir odadaki her kullanıcı varsayılan olarak içeriğe göz atabilir ve odadaki herkes için oynatılacak videoları veya ses parçalarını seçebilir.

Site, Youtube, Dailymotion, Vimeo ve Soundcloud gibi çok çeşitli içerik kaynaklarını desteklemektedir. Desteklenmeyen kaynaklar için, harici kaynakları tarayıcı uzantımızın yardımıyla senkronize edebilen W2gSync özelliğini kullanabilirsiniz

3-Telegram Ve Whatsapp

Canlı sohbet ve aramalar için kullanılan iki yaygın uygulama Telegram ve WhatsApp ile noktayı koyuyoruz. WhatsApp, Telegram’dan daha büyük bir kullanıcı tabanına sahiptir; ancak Telegram’ın etkileyici özellikleri göz önünde bulundurulduğunda, Netflix’i arkadaşlarınızla izlerken bu ikili arasından Telegram’ı tercih edilebilirsiniz. WhatsApp’ın en büyük avantajları ise daha büyük gruplar kurabilmenizi desteklemesi ve büyük video dosyalarını paylaşa bilmenizdir. WhatsApp, tanıdığınız hemen hemen herkes tarafından kullanılıyordur çünkü WhatsApp kolay erişilebilir bir uygulamadır.

4-Kast

Nasıl Yayın Açılır;

Hem ekranınızı hem de web kameranızı aynı anda yayınlamak istiyorsanız, şimdi Kast sürüm 2.9.0’dan başlayarak mümkün. Bu özelliğe erişmek için Kast Premium’a sahip olmanız gerektiğini lütfen unutmayın.

Premium’unuz yoksa, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Premium özelliğini gösteren elmas simgesini göreceksiniz.

Ayrıca, video ve web kamerasının aynı anda akışının bilgisayarınızdan bunlardan yalnızca birini yayınlamaktan daha fazla kaynak gerektirdiğini unutmayın. Bu özellik şu anda ileri teknoloji bilgisayarlarda çalışmaktadır ve ilerlemesini optimize etmeye devam ediyoruz. Bunun için birkaç SSS makalesi yazdık: resim içinde resim akışı için ne tür bir bilgisayara ihtiyacınız olduğunu ve bilgisayarınızı akış için nasıl optimize edeceğinizi kontrol edebilirsiniz.

Şimdi işe başlayalım!

Hem ekranı hem de web kamerasını nasıl paylaşabilirim?

İşlem oldukça basit. Öncelikle kasting izinlerine sahip olduğunuz bir partide olduğunuzdan emin olun. Ardından, web kamerasını VEYA ekran paylaşımını etkinleştirin (tam ekran veya uygulama penceresi). Ardından, diğerini etkinleştirin ve web kameranızın videonuz’un sağ alt köşesinde görünmesi gerekir.

Web kamerası videosu sağ alt köşede görünür. Anonimlik için burada bulanık.

Bilgisayarınıza bağlı birden fazla kamera varsa, kamera simgesinin yanındaki oku tıklayarak önizlemeyi görmekle birlikte hangisini kullanmak istediğinizi seçebilirsiniz.

5-Two Seven

Nasıl kullanabileceğiniz kısmına gelirsek; Uzantı yüklendikten sonra, tarayıcınızın araç çubuğundaki iki yönlü uzantı düğmesini tıklayın ve giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra, birlikte izlemek istediğiniz videoyu içeren bir web sitesine gidin. Video, ikişer yaşın desteklediği bir biçime sahipse uzantı, videoları algıladığını belirten bir bildirim görüntüler. İzlemek istediğiniz videoyu seçin ve birlikte izlemeye başlamak için ‘TwoSeven’da İzle’ düğmesine tıklayın.

Zaten başka bir sekmede açık bir odanız varsa uzantı videoyu o sekmeye yükler. Birden fazla odanız açıksa, uzantı videoyu son etkin odada (bulunduğunuz son TwoSeven sekmesi) yükler. TwoSeven odası bulunamazsa, twoseven.xyz ile yeni bir sekme oluşturur ve videoyu bu sekmeye yükler.

Bir önceki yazımız olan Netflix 2020 Yılında Yayınlayacağı 10 Dizi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın