Donald Trump’ın Twitch Yasağının Süresi Doldu!

 Donald Trump’ın Twitch Yasağının Süresi Doldu!
Okunuyor Donald Trump’ın Twitch Yasağının Süresi Doldu!

Nefret dolu içerikle ilgili yönergeleri ihlal ettiği için askıya alma işlemi, oldukça standart iki haftalık bir sürenin sonunda sona erdi.

Uygulandıktan iki hafta sonra Donald Trump’ın resmi Twitch kanalı tekrar faaliyete geçti. Geri dönüş bekleniyordu: İki hafta, Twitch’in kurallarını ihlal eden kanallar için oldukça standart bir zaman aşımı süresidir, bu da ilk etapta askıya alınmaya neden olmuştur ve askıya alınma sırasında geçici olarak ilan edilmiştir.

Twitch, askıya alma cezası verildiğinde olduğu gibi, “rahatsız edici içerik kaldırıldı” ve durum böyle görünüyor gibi söylemek dışında Trump kanalının durumu hakkında yorum yapmayı reddetti. Meksika’yı ABD’ye uyuşturucu satıcıları ve tecavüzcüler “göndermek” ile suçladığı 2016 kampanyası mitingi ve her ikisinin de askıya alınma nedeni olarak belirtildiği iddiasını tekrarladığı Haziran 2020 rallisinin yeniden yayınlanmasıyla ilgili video artık görüntülenemez. Yine de, Tulsa ralli özet videosunda Çin’in ABD ekonomisini bozmak için Çin’in “veba’yı gönderdiğini” iddia ederken görebilirsiniz, ancak kameraya yakın bir izleyici üyesi ırkçı bir sahte “Çin, Çin” diyor Aksan.

Orijinal hikaye: Ekim 2019’da ABD başkanı Donald Trump kendi resmi Twitch kanalını aldı. Bugün kanal, Twitch’in nefret dolu davranış ve tacize karşı kurallarını ihlal ettiği için geçici olarak askıya alındı.

Bir Twitch sözcüsü “Twitch’te nefret dolu davranışa izin verilmiyor,” dedi. “Politikalarımız doğrultusunda Başkan Trump’ın kanalı, akışta yapılan yorumlar nedeniyle Twitch’ten geçici olarak askıya alındı ​​ve rahatsız edici içerik kaldırıldı.”

“Ve sen 911’i ara ve ‘Üzgünüm, bu numara artık çalışmıyor’ diyorlar. Bu arada, bunun gibi birçok vakanız var, çok, çok, çok. İster genç bir kadın, yaşlı bir kadın, genç bir adam ya da yaşlı bir adam olsun ve uyuyorsunuz. ”

Sözcü ayrıca, kanalın geçen yıl yayınlandığında Twitch’in Başkan’ın ekibine bir açıklama yayınladığını ve içerik ihlallerine müsamaha gösterilmeyeceğini söyledi.

Twitch, “Herkes gibi, Twitch’teki politikacılar Hizmet Şartlarımıza ve Topluluk Kurallarımıza uymak zorundadır.” Dedi. “Politik veya haber değeri olan içerikler için istisna yapmıyoruz ve bize bildirilen ve kurallarımızı ihlal eden içerik konusunda harekete geçeceğiz.”

Twitch kısa süre önce, video oyunu endüstrisinde taciz ve cinsel saldırı iddialarının dalgalanmasıyla platformunda içerik ve içerik oluşturucuları polislik ve yasaklamaya yönelik daha agresif bir yaklaşım benimsemiştir; bunun bir parçası olarak, Nefret Davranışı ve Taciz politikaları hakkında yeni bir inceleme yapacağını söyledi. Twitch, askıya almanın, bu incelemeden kaynaklanan politikalarında yapılan herhangi bir değişiklik nedeniyle uygulanıp uygulanmayacağını belirtmedi.

Donald Trump’ın Twitch süspansiyonunun uzunluğu açıklanmadı, ancak aynı gün Reddit’in, nefret söylemindeki kendi baskısının bir parçası olarak en büyük Trump yanlısı alt dizisi olan r / The_Donald’ı yasakladı.

“Reddit’teki tüm topluluklar içerik politikamıza iyi niyetle uymalıdır. R / The_Donald’ı yasakladık, çünkü her fırsatta buna rağmen bunu yapmadı.” Reddit CEO’su Steve “spez” diye yazdı Huffman. “Topluluk sürekli olarak ortalamadan (kural 1) daha fazla kural kırıcı içeriğe ev sahipliği yaptı ve onayladı, bizi ve diğer toplulukları (Kural 2 ve 8) antagonize etti ve modları en temel beklentilerimizi karşılamayı reddetti.”

Bir önceki yazımız olan Ubisoft Canlı Etkinlik Düzenliyor(Bedava Watch Dogs 2)! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın