• Ana Sayfa
  • Haber
  • Elon Musk, Bill Gates, and Apple Twitter Hesapları Çalındı!

Elon Musk, Bill Gates, and Apple Twitter Hesapları Çalındı!

 Elon Musk, Bill Gates, and Apple Twitter Hesapları Çalındı!
Okunuyor Elon Musk, Bill Gates, and Apple Twitter Hesapları Çalındı!

Doğrulanmış kullanıcıların birkaç saat tweet alamamasından sonra, sistem normale dönüyor, ancak Twitter sorunu tamamen düzeltmek için çalışırken “işlevsellik gelip gidebilir” uyarısında bulundu.

Death Stranding Pc’ye Çıkış Yaptı!

İlgili İçerik
Death Stranding Pc’ye Çıkış Yaptı!
Death Stranding, Kojima Productions tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından PlayStation 4 oyun konsolu için 8 Kasım 2019 tarihinde yayınlanan, Microsoft Windows platformunda ise 2020 yılının yaz aylarında yayınlanması beklenen video oyunudur. Sözleşmesinin sona ermesinin ardından 2015...

Güncelleme 2: Başkan Yardımcısı raporu, faillerin dahili bir Twitter aracına erişmiş olabileceğini gösteriyor. Durum ne olursa olsun, saldırı basitçe bireysel hesap güvenliği ile ilgili bir sorun olmayacak kadar yaygındır.

Sorunu giderirken, Twitter doğrulanmış hesapların tweet atmasını geçici olarak engelledi. (Buna PC Oyuncu hesabı dahildir.)

Obama’yı Aldılar

Twitter’da hem Bill Gates’in hem de Elon Musk’un cömertlik ruhu tarafından geçildiğini fark etmiş olabilirsiniz, bu da Bitcoin hesaplarına gönderilenleri iki kat geri ödemeyi teklif etti. Örneğin, Musk’un Bitcoin adresine 1.000 dolar gönderirseniz, size 2.000 dolar verirdi. Sadece bu kadar kolay! Ve, herhangi bir şüphe olması durumunda, bir aldatmaca idi.

İlk başta Gates ve Musk’ın hesaplarında iki faktörlü kimlik doğrulamanın etkinleştirilmemesi tuhaf görünüyordu, ancak hesaplarından ödün verenler sadece onlar değildi: Cash App, Apple ve Uber de etkilendi. Bireysel hesap güvenliğinin bununla bir ilgisi olmayabilir.

Gemini şifreleme değişimini kuran Cameron Winklevoss, Gemini hesabının 2FA’nın etkinleştirildiğini, ancak yine de tehlikeye girdiğini doğruladı.

Saldırının nasıl 2FA civarında olduğu açık değil, ancak Foo VR kurucusu Will Smith, muhtemelen analitik veya planlama ile ilgili olan “yaygın olarak kullanılan bir aracın” suçlu olabileceğini teorize etti.

Oldukça az insan aldatmaca için düşüyor gibi görünüyor. Verge, işlemlerin genel kayıtlarının, saldırıya uğramış hesaplara yapılan düzinelerce ödeme olduğunu ve toplam on binlerce dolar olduğunu belirtti.

Bu durumda 2FA bu hesapları ayırmak zorunda olmasa bile, özellikle bir üçüncü taraf aracı söz konusuysa, açık olması iyi bir fikirdir. Bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, Twitter Yardım Merkezi bu işlem boyunca size rehberlik edebilir.

Twitter, destek hesabında sorunun farkında olduğunu ve araştırdığını söyledi. Daha fazla bilgi için ulaştık ve daha fazlasını öğrendiğimizde güncellenecek.

Twitter Linki…

Bir önceki yazımız olan Donald Trump'ın Twitch Yasağının Süresi Doldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın