• Ana Sayfa
  • Haber
  • Film ve Dizi izlemekten Bıkanlara: Hayata Sımsıkı Tutunmanızı Sağlayıp Hedeflerinizi Ateşleyecek 12 Netflix Belgeseli

Film ve Dizi izlemekten Bıkanlara: Hayata Sımsıkı Tutunmanızı Sağlayıp Hedeflerinizi Ateşleyecek 12 Netflix Belgeseli

 Film ve Dizi izlemekten Bıkanlara: Hayata Sımsıkı Tutunmanızı Sağlayıp Hedeflerinizi Ateşleyecek 12 Netflix Belgeseli
Okunuyor Film ve Dizi izlemekten Bıkanlara: Hayata Sımsıkı Tutunmanızı Sağlayıp Hedeflerinizi Ateşleyecek 12 Netflix Belgeseli

Hayatta hepimizin hedeflerini gerçekleştiremeyeceğini düşündüğü ve artık ne olursa olsun hiçbir şekilde umut vadetmeyen zamanları vardır. İşte biz de bu içerikte sizleri motive edecek ve gelecek için ilham verecek belgeselleri derledik. Ne olursa olsun hedeflerinizden vazgeçmemeniz dileğiyle…

Not: Belgesellere ait tanıtım yazıları Netflix‘ten alınmıştır.

1. Tony Robbins: Ben Sizin Yol Göstericiniz Değilim (2016)

Tonny Robbins’in müşterileri, onun alışılmadık hayat koçluğu yöntemlerine inanıyor. Bu belgesel onun her yıl düzenlediği büyük etkinliklerin perde arkasını aydınlatıyor.

2. Brené Brown: Cesaret Çağrısı (2019)

Brené Brown yetersizlik, korku ve belirsizlik tarafından sınırları çizilen bir kültürde, cesareti konfora tercih etmenin bedelini mizah ve empatiyle tartışıyor.

3. The Secret (2006)

Yazarlar, filozoflar ve bilim insanlarından oluşan bir heyet, denilenlere göre Platon, da Vinci, Einstein ve diğer büyük şahsiyetlerin başarıya giden sırrını paylaşıyor.

4. Dream Big: engineering Our World (2017)

Jeff Bridges’in anlatıcılığını üstlendiği bu etkileyici belgesel, dünyanın farklı yerlerindeki olağanüstü mühendislik başarılarını inceliyor.

5. Maris: Genç Bir Yoga Eğitmeninin Portresi (2018)

Genç bir kadın, anoreksiye karşı verdiği mücadele ve kimliğini kabullenme yolculuğunda yogadan aldığı iyileştirici gücü kendi sözleri ve sanatı aracılığıyla anlatıyor.

6. Maddman: The Steve Madden Story (2017)

Bu belgesel, milyar dolarlık bir imparatorluğun yaratıcısı olan bir ayakkabı tasarımcısının yükselişini ve mali skandalın ardından yaşadığı geri dönüşü anlatıyor.

7. Şafak Duvarı (2018)

Kameralar, Yosemite’nin en zorlu kayasına serbest tırmanma girişiminde bulunan Tommy Caldwell ve Kevin Jorgeson’ı bu şaşırtıcı meydan okumalarıyla takip ediyor.

8.Ram Dass: Eve Dönüş (2018)

Öncü araştırmacı, yazar ve spirtüel yol gösterici Ram Dass, kendi yaşamı sona ermek üzereyken Mauide’ki evinde sevgi, yaşam ve ölüm hakkında kafa yoruyor.

9. My Beatiful Broken Brain (2014)

34 yaşında inme geçiren bir kadın; konuşma, okuma ve yazmayı tekrar öğrenirken yaşadığı zorlukları, engelleri ve kaydettiği ilerlemeyi anlatıyor.

10. Ronnie Coleman: The King (2018)

Efsane vücut geliştirici Ronnie Coleman’ın bedeni, dünyanın en iyisi olmak için yaptığı çalışmaların izlerini taşıyor. Ronnie hedefine nasıl ulaştığını anlatıyor.

11. Fightworld (2018)

Aktör ve dönüş sanatların meraklısı Frank Grillo, farklı dövüş kültürlerini yakından inceleyerek onların geleneklerini ve motivasyonlarını anlamak için dünyayı geziyor.

12. Mission Blue (2014)

Bu belgesel, okyanus bilimci Sylvia Earle’nin okyanusları aşırı avlanma ve zehirli atık gibi tehditlerden korumak için yürüttüğü kampanyayı takip ediyor.

 

Bir önceki yazımız olan Killing Floor 2 Ücretsiz Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın