Kayıp Video Oyunu Kötü Değildi!

 Kayıp Video Oyunu Kötü Değildi!
Okunuyor Kayıp Video Oyunu Kötü Değildi!

2008’in başlarında Lost TV’deki en sıcak şeydi. Üç mevsim yayınlanmıştı ve mesaj panoları sayılar, duman canavarı ve DHARMA Girişimi hakkındaki teorilerle ışıl ışıl yanmıştı. Kendim de dahil taraftarlar, Lost: Via Domus’u oynamak anlamına gelse bile yeni bilgiler için açlardı.

Bu video oyunu spin-off Ubisoft Montreal tarafından geliştirildi ve 26 Şubat 2008’de, şovun 4. sezonunun TV’deki adımını vurduğu gibi piyasaya sürüldü. Bağlam için, bu, dizinin en iyi bölümlerinden biri olan Constant’ın ABD’de yayınlanmasından iki gün önce gerçekleşti. Ya da belki de en iyi bölüm?

Kayıp: Via Domus iyi bir video oyunu değil. O zaman değildi ve şimdi değil. Ancak Lost’un bir tekrarını bitirdikten sonra, PC versiyonunu tekrar gözden geçirmeye karşı koyamadım. Ve dürüst olacağım, çok keyif aldım.

Kayıp Video Oyunu Kötü Değildi!


Lost: Via Domus hakkında nefret edilecek çok şey var. Aynı sıkıcı Pipe Mania sigorta kutusu bulmacası çok sık tekrarlanır. Duman canavarından kaçınmanız gereken bölümler çileden çıkıyor. Smokey, parçaya bakar ve ses çıkarır – ve yeterince tehditkardır – ancak görünüşe göre hareketlerinin bir modeli yoktur, bu da kaçınmanın çılgın bir deneme yanılma durumu olmasını önler.

Bioware’in MMO’su Star Wars: The Old Republic, Steam’de Piyasaya Çıktı!

İlgili İçerik
Bioware’in MMO’su Star Wars: The Old Republic, Steam’de Piyasaya Çıktı!
Oyun ilk olarak 2011 yılında EA’nın Origin platformunu yerden kaldırmaya çalıştığı ve Steam’de oyun yayınlamaktan nefret ettiği bir zamanda çıktı. EA, son zamanlarda oyunlarını platforma yeniden sunuyor ve bugün...

Ve bir salyangozun hızından daha fazla hareket ederseniz patlayan uçucu dinamit taşırken bundan kaçınmanız gereken kısım o kadar şaşırtıcı ki, Ubisoft’ta kimsenin oynadığına ve geminin uygun olduğuna karar veremiyorum.

Kovalamaca bölümleri de, her hata yaptığınızda sizi iki uzun, durdurulamaz kesme sahnesinde oturtmanızı sağlayan bölümler de berbat. Anıları tetiklemek için fotoğrafların çekilmesi gereken flashbackler bir angaryadır. Yemin edeceğin şeyin fotoğrafını çektiğine yemin edeceksin, ancak oyun açıkça kabul etmeyi reddediyor çünkü biraz odak dışındasın.

Ve ana karakter Elliott Maslow, adadaki diğer herkesten daha az eğleniyor gibi görünen Ocean 8 uçuşundan kurtulan, tamamen unutulabilir. Devam edebilirdim. Ama dayandığı şov gibi, Via Domus’un sahip olduğu her kusur için (ve birçoğu var), sevilecek bir şey var.

 

Duman canavarı tarafından ormanda kovalanmadığınızda ya da başkaları tarafından vurulmadığınızda, Via Domus bir macera oyununun rahat hissini yaşar. Diziden, plaj kampı ve Black Rock gibi sadakatle yeniden yaratılmış yerleri ve Pearl, Staff, Flame ve elbette Swan dahil olmak üzere bir dizi DHARMA istasyonunu keşfedebilirsiniz.

Bu her zaman en sevdiğim Kayıp konumumdu ve şovun üretim departmanı tarafından sağlanan planlara dayanarak burada mükemmel bir şekilde yeniden yaratıldı. Hatta sayıları girmeniz gerekiyor (hala hatırlıyorum: 4, 8, 15, 16, 23, 42) ve düğmeye basın. Ve eğer yapmazsan, şovu gördün.

Zamanlayıcı aslında gerçek zamanlı olarak keneler, bu yüzden teorik olarak oyunun bu bölümünü asla terk edemez ve Desmond gibi her 108 dakikada bir sayılarla giremezsiniz. Demek istediğim, yapacak daha iyi bir şeyin yoksa. Ne yazık ki, plak çalarda Make Your Own Kind of Music oynamanın bir yolu yok.

(Resim kredisi: Ubisoft / ABC)
Ayrıca hayatta kalan arkadaşlarınızla konuşabilir, ada hakkında, kazadan önceki yaşamları hakkında sorular sorabilir veya – gerçek macera oyunu tarzında – ceplerinizdeki rastgele nesneleri gösterebilirsiniz.

Şovdaki oyunculardan bazıları Ben, Desmond, Claire ve Sun da dahil olmak üzere bir görünüm yaparken, elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan soundalikes tarafından seslendirilen diğer karakterler daha az ikna edici. ‘Charlie’nin (Dominic Monaghan’ın meşgul olması gerekir) You All Everybody şarkısını söylediğini duymak istiyorsanız makalenin en üstündeki videoyu izleyin. Bu oldukça önemli bir şey.

Onlarla da ticaret yapabilirsiniz, bu gerçekten sevdiğim bir özellik. Keşfettikçe, su şişelerini, hindistancevizi, Apollo Barları ve tabanca cephanesi gibi yararlı şeyler için değiştirilebilecek diğer değerli eşyaları alırsınız.

Bir önceki yazımız olan Destiny 2:Beyond Light Genişlemesi Kasım Ayına Ertelendi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın