Netflix profil şifre koyma dönemini başlattı

 Netflix profil şifre koyma dönemini başlattı
Okunuyor Netflix profil şifre koyma dönemini başlattı

Netflix profil şifre koyma özelliği uzun zamandır bekleniyordu. Popüler dizi ve film platformu Netflix, bu isteklere daha fazla duyarsız kalamadı ve Profil Kilidi isimli özelliğini bugün resmen kullanıma sundu.

Profilinizi anlatacağımız yöntem ile kilitlediğinizde; web tarayıcı, mobil ve TV uygulamalarından profilinize giriş yapmak istediğiniz şifre girmeniz gerekecek.

Profil Kilidi özelliği özellikle tek hesapta birden fazla kişinin profili olduğunda büyük kolaylık sağlayacak. Örneğin, arkadaşınız ile ortak kullandığınız hesabınızda, arkadaşınız hangi diziyi ve filmi izlediğinizi bu özellik sayesinde göremeyecek. Ayrıca yanlışlık profile girip dizi ve film geçmişini alt üst etme sorunsalı da bu özellik ile ortan kalkıyor. Peki, Netflix profiline nasıl şifre koyacaksınız?

 

Netflix profil kilidi özelliği nasıl kullanılır?

 

1. Adım: Buradan Netflix hesap ekranını açın ve hesabınız ile giriş yapın.

2. Adım: Şifre koymak istediğiniz profile tıklayın.

3. Adım: Şifre koymak istediğiniz profilde Profil Kilidi bölümüne tıklayın.

4. Adım: Karşınıza açılacak ekrandan önce Netflix şifrenizi girin.

5. Adım: Netflix şifrenizi girdikten sonra profilinize Profil Kilidi belirleyebilirsiniz.

Bu işlemleri kolayca gerçekleştirdikten sonra her Netflix izlemek istediğinizde ve profilinize girdiğinizde size şifreniz sorulacak. Bu şifreyi girdikten sonra profilinizden dilediğiniz dizi ve filmi izleyebilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Profil Kilidi özelliğinin bu denli geç gelmiş olması düşündürücü. Ortak Netflix hesabı kullananların uzun zamandır beklediği bu özelliğin kullanıma sunulması oldukça faydalı olacak gibi görünüyor. Diğer profil sahiplerinin de yukarıda belirttiğimiz yöntem ile profillerine şifre koyabileceğini belirtelim.

Bir önceki yazımız olan Facebook Gaming, 'Turnuvalar' Özelliğinin Erken Erişim Sürecini Başlattı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın