Oyunculara Kötü Haber; EVO 2020 Etkinliği İptal Edildi!

Okunuyor Oyunculara Kötü Haber; EVO 2020 Etkinliği İptal Edildi!

2020’de çevrimiçi bir turnuva olacak olan EVO 2020 iptal edildi. Daha önce, EVO CEO’su Joey Cuellar’ın çeşitli cinsel suistimal suçlamalarının ardından idari izne alındığı bildirildi. Bu etkinliklerin ardından, birkaç oyun markası, Street Fighter ve Mortal Kombat da dahil olmak üzere, etkinliğe artık katılmayacaklarını açıkladı. Şimdi, olay artık devam etmeyecek ve Cuellar artık EVO ile ilgilenmeyecek.

EVO 2020 İptal Sebebi Açıklandı;

Twitter’a yapılan bir açıklamada, Tony Cannon’un CEO olarak devraldığı ve “Evo’da hem dahili olarak hem de etkinliklerimizde daha fazla hesap verebilirliğe öncelik verdiğini” duyurdu.Evo Online iptal edildi ve grup satın alan tüm oyunculara para iadesi yapılacak. Ayrıca, etkinlik organizatörleri tarafından Proje UMUT’a hala bir bağış yapılacaktır.

Bu duyuru, Bandai Namco (Tekken 7 yayıncıları), NetherRealm (Mortal Kombat 11) ve Capcom (Street Fighter V) dahil olmak üzere bu iddiaların ardından EVO’dan çıkan çok sayıda yayıncıyı takip ediyor.

SONY, 60 YILIN ÜZERİNE İLK KEZ ADINI DEĞİŞTİRECEK!

İlgili İçerik
SONY, 60 YILIN ÜZERİNE İLK KEZ ADINI DEĞİŞTİRECEK!
Sony China’ya göre, geçtiğimiz Cuma günü yapılan hissedarlar toplantısında hissedarlar şirket adını “Sony Group” olarak değiştirme teklifini onayladılar. İsim değişikliği Nisan 2021’de geçerli olacak. Sony, Japonya’dan çok uluslu bir...

James Chen ve Maximillian Dood da dahil olmak üzere yorumcular, Cuellar iptal edilmeden önce kuruluşla hala ilişkili olduğu sürece EVO 2020’nin bir parçası olmayacaklarını da ilan ettiler.

Twitter kullanıcısı PyronIkari’nin (sadece Mikey tarafından geçen) yaptığı açıklamaya göre, Cuellar 90’ların ortalarından geç sonuna kadar reşit olmayan erkeklerle uygunsuz ve yırtıcı davranışlarda bulunmuştu.

Cuellar, Twitter hesabındaki olayı iptal etmeden önce kendisini suçlamalardan uzaklaştırmaya çalıştığı kısa bir açıklamada ele aldı. “Genç ve pervasızdım ve gurur duymadığım şeyler yaptım” diyor, “son 20 yılda” büyüdüğünü ve olgunlaştığını iddia ediyor.

Bu, özellikle Super Smash Bros. sahnesindeki olanlar, birkaç yüksek profilli dövüş oyunu topluluğu üyesi, reşit olmayanlarla cinsel suistimalle suçlanıyor. Buna profesyonel oyuncular D’Ron “D1” Maingrette, Tarçın “Cinnpie” Dunson, Richard “Keitaro” Kralı, Nairoby “Nairo” Quezada ve diğerleri dahildir.

Nintendo, bu iddialar hakkında IGN’ye bir açıklama yaparak, onlar tarafından “derinden rahatsız olduklarını” açıkladı. Açıklamada, “Herkese karşı tüm şiddet, taciz ve sömürü eylemlerini kınadığımızı ve kurbanlarla birlikte olduğumuzu açıkça belirtmek istiyoruz.”

Super Smash Bros. Ultimate, bu yıl çevrimiçi olduktan sonra Evo 2020’nin bir parçası olmayacaktı, ancak bu, dövüş oyunu topluluğundaki sorunun genişliğine işaret ediyor.

EVO 2019’un Dragon Ball FighterZ yarışmasında 2. ve Mortal Kombat 11’de birincilik kazanan SonicFox, oyuncuları ve hayranları “uyanıp gerçekten bu sesleri duymaya” teşvik eden iddiaları tweetledi.

Bir önceki yazımız olan Chrome OS, Steam Desteğine Kavuşuyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın