SONY, 60 YILIN ÜZERİNE İLK KEZ ADINI DEĞİŞTİRECEK!

 SONY, 60 YILIN ÜZERİNE İLK KEZ ADINI DEĞİŞTİRECEK!
Okunuyor SONY, 60 YILIN ÜZERİNE İLK KEZ ADINI DEĞİŞTİRECEK!

Sony China’ya göre, geçtiğimiz Cuma günü yapılan hissedarlar toplantısında hissedarlar şirket adını “Sony Group” olarak değiştirme teklifini onayladılar. İsim değişikliği Nisan 2021’de geçerli olacak. Sony, Japonya’dan çok uluslu bir şirket. Ana işi elektronik ürünlerin geliştirilmesidir. 1946 yılında Jing Shenda ve Shoda Morita tarafından kuruldu. Jing Shenda, teknoloji araştırma ve geliştirmede bir geçmişe sahipken, halkla ilişkiler ve pazarlamada iyidir. Bugün, merkezi Sony City, Konan, Minato-ku, Tokyo’da.

Chrome OS, Steam Desteğine Kavuşuyor

İlgili İçerik
Chrome OS, Steam Desteğine Kavuşuyor
Google, Chrome OS üzerinde Steam oyunlarının oynanabilmesi için kolları sıvadı. Bu yılın başlarında Google cephesinde Chrome Os üzerinde Steam oyunlarının oynanması için çalışıldığı ileri sürülmüştü. Şimdi ise Chrome Os’in...

Bu, şirketin ilk kez 60 yılı aşkın bir süredir adını değiştirecek. İsim değişikliği, daha geniş bir kimlik konumlandırmasına yol açacaktır. Daha önce söylediğimiz gibi, elektronik geliştirme Sony’nin ana işidir. Yeniden markalaşma, finansal hizmetler ve diğer işletmelerdeki çabalarını artıracağı anlamına geliyor. Hedef, bu diğer işleri elektronikle eşit hale getirmektir.

Sony’nin CEO’su Yoshida Kenichiro, “Şirketi Sony Group olarak yeniden adlandırmaya karar verdik, çünkü işin gelişimini ve gelişimini desteklemek için iş portföyümüzün çeşitliliğinden tam olarak yararlanmak istiyoruz.”

JAPON ŞİRKETİ GERÇEKTEN “SONY” OLARAK BAŞLADI;


Sony’nin asıl adı “Tokyo Telecommunications Industry Co., Ltd.”. Ancak bu isim 1958’de “Sony” olarak değiştirildi. O zamanlar “Sony”, kurucu ortak Shoda Morita’nın küresel bir marka yaratma tutkusunu temsil ediyor. Yoshida, yaklaşan değişikliklerin şirketi bir sonraki yeni aşamaya taşıyacağına inanıyor.

Uzun süredir eleştirmenler Sony’nin “çeşitlilik indirimleri” ile uğraştığına inanıyor. Yatırımcılar, iş kolları çok çeşitlendirilmiş şirketlerde hisse senedi satın almaktan kaçınma eğilimindedir. Son yıllarda, Japonya’daki bazı elektronik grupları, özellikle Hitachi, çekirdek olmayan işlerini terk etmeye çalıştı.

Bununla birlikte, yeni koronavirüs artık insanları Sony’nin çeşitlendirilmiş modelinin de faydaları olduğunu fark ettiriyor: oyunlar, müzik ve diğer eğlence şirketleri evden ayrılmayan tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bu, elektronik ürünlerin satışındaki kayıpları dengeleyebilir.

SONY ŞİMDİ 1500 PAY SAHİPLERİNDEN


Analistler, yatırımcıların şirketin normal zamanlarda çeşitli işletmelerin koordineli çalışmasını sürdürüp sürdüremeyeceği konusunda daha fazla ilgilendiklerini söylediler. SMBC Nikko Securities’den Ryosuke Katsura, isim değişikliği ile Sony’nin “grup temettülerinden yararlanan eşsiz bir şirket” olabileceğini söyledi.

Mevcut yapı altında tüm grubun işleyişini yönetir ve elektronik işi kontrol eder. Elektronik iş, mevcut adı altında kurulan ara holding şirketine devredildikten sonra lojistik destek işlevi ayrılacaktır. Yeni Grup, iç sinerjiyi en üst düzeye çıkarmak için insan kaynaklarına ve finansal tahsise odaklanacak.

Sony’nin yıllık hissedar toplantısında genellikle 1.500’den fazla kişi bulunur. Bu yıl, şirket hissedarlardan toplanmamasını istemesine rağmen, halen 222 hissedar mevcuttu.

Bir önceki yazımız olan Steam Yaz İndirimleri: 20 TL'nin altındaki harika oyunlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın